Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpovědi na časté otázky

30. 7. 2012

- Pár čísel

Kozlov leží v nadmořské výšce 251 m nad mořem

Nejnižší místo obce je u Brodečky 208 m nad mořem

Výškový rozdíl - berme ho například od začátku cesty na kopec, až na vrchol je 43 m.

Délka trasy se stejnými body je 767 m .

Takže ve výsledku, když nebudem detailisti, musíte zvládnout na 800 m vzdálenost převýšení 43 m . Velkým plusem je, že po pevné panelové cestě.


- Proč je vyhlídka jen tak malá?

1. Není to rozhledna !  Je to jen vyhlídková plošina, která svým umístěním má hlavně  upozornit na místo, odkud je pěkný výhled někam nebo na něco.

Tady je i z malé výšky rozhled na více než tři čtvrtiny obzoru, což  má  sice  i 26 m rozhledna Chocholik v Drnovicích, která ale na rozdíl od naší vyhlídky stála o 6 a půl milionu víc, z peněz nás všech, s úplně stejným výsledným rozhledem ...

Kdo trochu okolní rozhledny znáte, tak potvrdíte, že z 10 m Štátuly u Dobrochova spatříme jen půl obzoru, a z její jmenovkyně Štátule u Vitčic, která má taktéž 10 m , vidíte dokonce jen třetinu obzoru. Takže tím chci naznačit, že není důležité, jak je rozhledna vysoká, či kolik stála peněz ale hlavně to aby stála na vhodném místě a bylo co k vidění !  A  to naše vyhlídka stojí !

2. Možná je tu i trochu fakt otázka peněz. Tato vyhlídka byla postavena na vlastní náklady místních nadšenců ! Takže i kdyby těch peněz bylo víc, tak jsme určitě nešli do výšky, ale spíš vybudovali zastřešení, či pohodlné schůdky, okolní posezení,  mapu, označení výhledu atd.

 

-Napište do komentářů co Vás zajímá, co budu vědět odpovím ...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář